LPG nedir? LPG hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Ana sayfa » LPG nedir? LPG hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

LPG nedir? LPG hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

6 soru 6 cevapla LPG kullanımı

LPG motora zarar verir mi? LPGnın açılımı likit petrol gazi yani sıvılaştırılmış petrol gazıdır dolayısıyla LPG kuru bir yakıt değildir. LPG ilk çıktığı dönemlerde LPG’nin kuru bir yakıt olduğu ve motoru kurutarak zarar verdiği mantığı hakimdi bu algı günümüzde hala devam etmektedir şunu net olarak söyleyebiliriz LPG sıvı bir yakıttır ve motora herhangi bir zararı yoktur.

LPG’nin motoru yağlayıcı özelliği var mı? LPG’nin motoru yağlayıcı özelliği yoktur motor zaten ihtiyacı olan yağı periyodik bakımda koyduğumuz yağdan karşılamaktadır.LPG dahil benzin ve dizelinde motoru yağlayıcı özelliği yoktur

LPG’li araçlarda motor ömrü nedir performans düşer mi? LPG’nin motor ömrüne olumsuz bir etkisi yoktur .yine aynı yere geleceğiz .LPG montajında doğru ürün tercih edildikten ve doğru işçilik yapıldıktan sonra hiçbir şekilde motorda sıkıntı yaşanmaz.

LPG herhangi bir darbe anında patlar mı? LPG tankı %80’i dolacak şekilde tasarlanmıştır tankın yüzde yirmilik kısmı darbe ve genleşme anında darbeyi absorbe edip yayar.depoların saç kalınlığı 3-3,5 milimetredir yani Avrupa standartlarında güvenlik seviyesindeki testlerden başarıyla geçmiş olan LPG tankları herhangi bir darbe anında patlamaz.

LPG’li araç kullanırken nelere dikkat edilmelidir? kaliteli bir sistem kullanılıyorsa benzinli bir araç gibi hiçbir şeye dikkat etmemize gerek yok.

LPG’li araçları kapalı otoparka girebilir mi? Türkiye’de 4.900.000 LPG’li araç var Türkiye’deki bu araçların hiçbiri kapalı avm otoparklarına giremez çünkü günümüzdeki avmlerin kapalı otoparkları fiziki yapıları itibariyle yetersizdir. LPG sızıntısında gaz havadan daha ağır olduğu için dibe çökecektir kapalı otoparkların havalandırma sistemleri tavanda olduğu için sızan gazın dışarı atılması zor olacaktır bu yüzden şu an için kapalı otoparklara LPG’li araç alımı söz konusu değildir.

Yorum Yap