Akü deşarj olunca ne yapmalıyım?

Ana sayfa » Akü deşarj olunca ne yapmalıyım?

Akü deşarj olunca ne yapmalıyım?

Bugünün teknolojisinde akü olmadan arabayı çalıştırmak imkansızdır. Akü boşaldıktan sonra yaptığımız takviye ile motor ne kadar çalışırsa çalışsın akümüz %100 dolmaz. Bunun için aracımızı en kısa sürede bir akü servisine götürüp aküyü usulüne uygun şekilde şarj ettirmelisiniz.

Sürekli takviye ile çalışan aracın aküsü bir müddet sonra zarar görmeye başlayacaktır.Araçtan araca yapılan akü takviyesi aracınıza zarar verebilir. Akü takviyesi işlemi için bu işlemi profesyonel olarak yapacak profesyonel Akü takviye cihazlarını kullanmalısınız. Akü takviye hizmeti alacağınız firmanın bu cihazları kullanması çok önemlidir.Aracınıza takviye yaparken artı ve eksi Kutup bağlantılarının doğru yapılmasına dikkat edilmelidir.

Yanlış bağlanan bir takviye cihazı aracınızın tesisat ve elektronik sistemine ciddi zararlar verebilir.Aracınızda hareket halindeyken akü lambasının yanması aracınızın alternatör sisteminde şarj sisteminde problem olduğunu göstermektedir.Bu lamba yandıktan sonra aracınızı uygun bir yere çekip çekici yardımıyla aracınızı servise götürmeniz gerekmektedir.

Yazan |2023-05-09T12:47:43+03:00Mayıs 9th, 2023|0 532 361 26 36, 0 536 445 00 10|0 Yorum

Yorum Yap